پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۵
توسط حوزه هنری اردبیل برگزار شد؛

کارگاه عکاسی از سد یامچی + عکس

کارگاه عکاسی از سد یامچی با حضور تعدادی از هنرمندان مطرح این رشته برگزار شد.

به گزارس ابصارخبر، حسین آزاد مسوول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های هنرمندان عکاس اردبیل در راستای تبیین اهمیت تامین آب شرب پایدار برای شهروندان و مصارف کشاورزی، تاکید بر صرفه‌جویی در مصارف مختلف آب این سد به دلیل کاهش بارش‌های حوضه آبریز سد یامچی در سال جاری و استفاده از زبان هنر برای فرهنگ‌سازی در این مسائل، از جمله اهداف این برنامه بود.

مسوول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: ایجاد فضای مناسب جهت خلق آثار فرهنگی و هنری، ارائه توانمندی‌ها و استعدادها و هم چنین دست‌یابی به آرمان‌های ذهنی و خودباوری در زمينه‌هاي هنری از مسائل مهم و مؤثر هر جامعه‌ای است. به همین منظور واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل در راستای برگزاری کارگاه‌ها؛ آماده حمایت و پشتیبانی از دوره‌های هنری برای علاقه‌مندان در جهت فرهنگ‌سازی استفاده از زبان هنر برای مواردی از جمله صرفه جویی در مصرف آب می‌باشد.  

آزاد افزود: در ابتدای این اردوی هنری که با همکاری آب منطقه‌ای اردبیل و مدیریت سد یامچی برگزار شد، رحمان مجرد معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری با معرفی اعضای کارگاه و ارائه رزومه این هنرمندان، هدف از این برنامه را ایجاد یک همگرایی و هم‌افزایی بین هنرمندان و ارگان‌های مختلف جهت ارتقای بصری مخاطبان و مردم دانست.

در ادامه مدیریت امور سد یامچی با ارائه آماری از سال‌های گذشته و مقایسه آن با امسال، وضعیت آب موجود در سدهای استان را نامساعد دانست و از هنرمندان خواست که از دریچه دوربین‌های خود این هشدار و اعلام خطر بی‌آبی را به مخاطبان برسانند.

در این دیدار همچنین اباصلت ابراهیمی مدیر امور فرهنگی آب منطقه‌ای اردبیل از ادامه این روند و اشتراک مساعی این شرکت با دستگاه‌های فرهنگی جهت فرهنگ‌سازی هرچه بهتر در مصرف آب و برق را یادآور شدند.

گفتنی است این اردوی عکاسی با حضور تنی چند از هنرمندان عکاس استان و تعدادی از مسوولین واحدهای هنری حوزه هنری استان اجرا شد و هنرمندان ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف این سد با فعالیت این شرکت آشنا شدند و عکس‌هایی از بخش‌های مختلف سد یامچی را ثبت و ضبط نمودند.

 

انتهای پیام/ج