پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
مسئول نهضت سواد رسانه ای بسیج استان اردبیل خبرداد؛

هشتمین دوره تربیت مدرس سواد رسانه ای برگزار می شود

مسئول نهضت سواد رسانه ای بسیج استان اردبیل از برگزاری هشتمین دوره تخصصی تربیت مدرس سواد رسانه ای و فضای مجازی به صورت مجازی خبرداد.

به گزارش ابصارخبر، سمیه شاهی مسئول نهضت سواد رسانه ای  بسیج استان اردبیل از برگزاری هشتمین دوره تخصصی تربیت مدرس سواد رسانه ای و فضای مجازی به صورت مجازی خبرداد و گفت: علاقه مندان پس از ثبت نام رایگان در سامانه نسرا (نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی) با موضوعات کلیات سواد رسانه، رسانه شناسی، جریان شناسی رسانه، جریان شناسی سلبریتی در رسانه، جریان شناسی اوقات فراغت و بازی، تفکر انتقادی در مواجهه با رسانه، فنون اقناع و آداب مصرف رسانه آشنا خواهند شد.

وی با بیان اینکه ثبت نام از تمامی علاقه مندان در سراسر کشور برای طی کردن آموزش های سطح یک به صورت رایگان و مجازی خواهد بود گفت: این دوره آموزشی با تدریس  محمدجواد نوروزی،  دکتر محسن احمدی و دکتر شاه آبادی از اساتید نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی، در فضای مجازی برگزار می شود.

شاهی در ادامه سخنان خود به ثبت نام در این دوره آموزشی اشاره کرد و گفت: علاقمندان می توانند از تاریخ 27 تیرماه تا 2 مردادماه 1400 با مراجعه به سامانه آموزش مجازی نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی به آدرس  http://lms.nasraa.ir/IdeaPortal/UserRegister  نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

به گزارش سبلان ما، محتوای دروس این دوره در سامانه بارگذاری شده است که از تاریخ 3 تا 16 مردادماه برای دیدن فیلم ها و محتواهای آموزشی تعیین شده است.

این دوره ویژه مدرسان و علاقه مندان به تدریس سواد رسانه و عضویت در شبکه مدرسان نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در سراسر کشور که در دوره های قبلی سطح  یک نسرا شرکت نکرده یا در آزمون پذیرفته نشده اند برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون از مفاد درسی بارگذاری شده در سامانه از تاریخ هفدهم تا بیستم مرداد ماه 1400 خواهد بود. دانش پذیرانی که 60 درصد نمره آزمون را کسب کنند موفق به دریافت گواهینامه طی دوره در سامانه خواهند شد.

نهضت سواد رسانه‌ای انقلاب اسلامی، با استفاده از ظرفیت مردمی در تلاش است سواد رسانه‌ای عموم مردم را ارتقاء بخشد. این نهضت با عضویت اساتید و دانش‌پژوهان دانشگاهی و حوزوی دارای سابقه تدریس و یا توانمند در عرصه تبلیغ و ترویج گفتمان سواد رسانه‌ای، با هدف شناسایی و سازمان‌دهی فعالان این عرصه، پشتیبانی، ایجاد زمینه هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان مدرسان و به کارگیری موثر آنان به عنوان یک مجموعه مردم‌نهاد تشکیل شده است.

 

انتهای پیام/ج