پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
20. مرداد 1398 - 22:38   |   کد مطلب: 7697
مراسم دعای عرفه همزمان با سراسر کشور با حضور پرشور مردم اردبیل در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش ابصارخبر، مردم استان اردبیل عصر امروز همزمان با سراسر کشور به تاسی از مولای شهیدشان امام حسین(ع) امسال نیز همانند سال‌های گذشته در روز عرفه با حضور در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) و زمزمه فرازهای عرفانی دعای عرفه از خدا خواستند در این روز دعایشان را بپذیرد و رنگ اجابت به حوائج شان بزند.

حجت الاسلام حسین نوری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه اردبیل در این مراسم به تبیین فرازهایی از دعای عرفه پرداخت و گفت:خداوند به مومنین سه خصلت داده است.

وی با بیان اینکه خداوند به مومنین عزت داده است، گفت:شهید حججی نمونه ان دسته از مؤمنین است کهبا شهادت خود در ایران اسلامی جریان بزرگ و انقلاب به راه انداخت.

نوری از هیبت و عظمت از دیگر خصلت مومنین نام برد و گفت: سرخم کردن فرماندهان بزرگ آمریکایی و انگلیسی در برابر سروان ایرانی و درخواست اجازه تردد نمونه آن عزتی است که خداوند به مومنین وعده داده است.

این مبلغ اسلامی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه خداوند جواد اهل جود است، به فرازهایی از جوشن کبیر اشاره کرد و گفت: جود الهی هم معنوی است و هم مادی.

وی به میهمانان بزرگ عرفات در روز عرفه اشاره کرد و گفت: گنهکاران هیچگاه از جود معنوی خداوند متعال مأیوس نمی شوند.

وی در پایان سخنان خود به شهادت مسلم بن عقیل نیز اشاره کرد و گفت: این سفر امام حسین(ع)تمام وجود خود را صرف تبعیت از ولایت کرد و با وجود اینکه در میدان تنها مانده بود ولی تا آخرین قطره خون خود در دفاع از حق و حقیقت و تبعیت از مقام ولایت ثابت قدم و استوار ماند.

انتهای پیام/ج

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها