پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
ثبت نام خادمین شهدا
پانزدهمین جشنواره فعالیت های برتر علمی دانشجویان
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس
23. ارديبهشت 1397 - 23:19   |   کد مطلب: 6253
مراسم تجلیل از حافظان کل قرآن کریم، ادعیه و شاعران آیینی شهرستان گرمی با حضور استادان قرآنی، حافظان و قاریان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی برگزار شد.

مراسم تجلیل از حافظان کل قرآن کریم، ادعیه و شاعران آیینی شهرستان گرمی با حضور استادان قرآنی، حافظان و قاریان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی برگزار شد.

حجت الاسلام صفری امام جمعه گرمی در این مراسم، قرآن را بهترین وسیله نجات انسان از گمراهی، انحراف و دشمنان دانست و گفت: «تنها قرائت و حفظ قرآن نباید مورد توجه قرار گیرد بلکه باید حرکتی باشد برای عمل به آموزه‌های قرآنی.»

سلطان اکبر آزاد خیّر فرهنگی هم ضرورت توجه به حفظ و قرائت قرآن در مرحله اول از سوی خانواده‌ها و سپس مراکز تعلیم و تربیت را لازم دانست و اظهار کرد: «امروزه با توجه به هجمه‌های شدید فرهنگی از طریق رسانه‌های جمعی و فضای مجازی از سوی دشمنان انقلاب و اسلام، نیازمند تقویت و آشنایی عمیق آحاد مختلف جامعه با قرآن و ادعیه و اشعار مذهبی و آیینی هستیم.»

در پایان مراسم به ده نفر از شرکت کنندگان از طرف کل مجموعه با اهدا لوح و جایزه نفیس تجلیل شد. سلطان اکبر آزاد هزینه اعزام و زیارت مشهد مقدس ده نفر از حافظان کل قرآن و جامعه کبیره را متقبل شد.

هم اندیشی برگزاری یادواره فرماندهان، سرداران و امیران

کارشناس دفتر فرهنگ اسلامی واحد گرمی با بیان اینکه جلسه هم‌اندیشی برگزاری یادواره فرماندهان، سرداران و امیران شهرستان گرمی در روز سوم خرداد برگزار شد، اظهار کرد: پسوندی که دانشگاه دارد توفیقی بزرگی است که نصیب این دانشگاه شده تا به این وسیله بتواند در مسائل اجتماعی، ملی و مذهبی پیشگام باشد.

حجت‌الاسلام پناهی تصریح کرد: دانشگاه وظیفه دارد دوشادوش مردم، در مراسم مختلف شرکت کند تا بتواند نقش و رسالت خود را به عنوان یک نهاد علمی و فرهنگی به جامعه انتقال دهد.

وی گفت: برگزاری انواع یادواره‌ها، اردوهای جهادی، راهیان نور و … از اهم برنامه های انجام شده از سوی واحد گرمی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گرمی نیز با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: ما باید کاری بکنیم که موضوع اصلی برگزاری اینگونه مراسم را تبیین کنیم و این چیزی جز آشنایی نوجوانان وجوانان با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ، دستاوردها و اثرات هشت سال دفاع مقدس در جامعه نیست.

سرهنگ نوری افزود: فرهنگ سازی برای حضور مردم در صحنه های فرهنگی و مراسم ملی و مذهبی از اصلی ترین وظایف این دو نهاد مقدس است.

نوری گفت: مراسم و یادواره‌ ما نباید حالت سوگواری داشته باشند. ما باید در این برنامه‌ها شجاعت، حماسه و ایثارگری فرماندهان،شهدا، جانبازان و ایثارگران را نشان دهیم.

در پایان ناحیه مقاومت بسیج سپاه گرمی از سرپرست واحد به خاطر همکاری بسیار نزدیک و صمیمی با اهدا لوح سپاس و تمثال مقام معظم رهبری قدردانی کرد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار