پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
28. ارديبهشت 1397 - 17:24   |   کد مطلب: 6280
امام جمعه اردبیل وجود سفارت و ارتباط با اسرائیل توسط بعضی از کشورهای مسلمان را خنجر به آرمان فلسطین و مسلمان‌ها دانست و بیان کرد: یک دولت به ظاهر مسلمان در منطقه 60 درصد سوخت وانرژی اسرائیل را تأمین می‌کند و این روزها خیز برداشته که در اسرائیل سفارت باز کند.
نماز جمعه اردبیل

به گزارش ابصارخبر به نقل از سبلان‌ما،آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل فاجعه فلسطین را ناشی از حاکمیت حکام ناصالح کشورهای مسلمان دانست و اظهار داشت: وقتی بن سلمان در مصاحبه خود با نشریه آمریکایی می‌گوید "ما منافع مشترک زیادی با اسرائیل داریم و فلسطینی‌ها یا شرائط را بپذیرند و یا خفه شوند" این چراغ سبز بزرگ برای اقدامات جنایت بار ترامپ است. لیبرمن، وزیرخارجه اسرائیل می‌گوید "محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به ما گفت به غزه حمله کنید تا حماس ساقط شود و ما با هماهنگی ایشان جنگ 22 روزه غزه را شروع کردیم".

 

وی گفت: انتقال سفارت آمریکا به قدس در سال 1995 در کنگره مصوب شد ولی در این مدت هیچ رئیس جمهوری از آمریکا جرأت عملی کردن آن را نداشت اما در زمان ما به خاطر وجود امثال بن سلمان، ترامپ جرأت اجرا پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل همراهی ویژه مفتیان عربستان با بن سلمان در اعلام اینکه حماس سازمان تروریستی است و خشونت در اسرائیل بر علیه صهیونیست ها حرام است را محکوم و آن را یک فاجعه برای فقه وهابی دانست.

عاملی افزود: ترامپ با انتقال سفارت عملا اعلام کرد که بیت‌المقدس، ملک یهودی است و مسلمان‌ها غاصب هستند و بدین گونه جای مالک و غاصب را عوض کرد، در حالیکه روی همین عقیده 70 سال خون ریخته شده است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری وجود سفارت و ارتباط با اسرائیل توسط بعضی از کشورهای مسلمان را خنجر به آرمان فلسطین و مسلمان‌ها دانست و بیان کرد: یک دولت به ظاهر مسلمان در منطقه 60 درصد سوخت وانرژی اسرائیل را تأمین می‌کند و این روزها خیز برداشته که در اسرائیل سفارت باز کند.

وی با اشاره به نشست فوق‌العاده امروز سازمان همکاری‌های اسلامی در استانبول با حضور رئیس جمهور ایران گفت: این نشست نباید تشریفاتی و برای تخلیه خشم و غضب مسلمان‌ها باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل از خیرین مدرسه ساز که احداث 27 مدرسه با 12 میلیارد تومان را در مناطق محروم استان متعهد شدند، تشکر کرد.

عاملی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: سوم خرداد برای ما روز مقاومت ملی است، آن زمان صدام تجهیزات مفصلی از جامعه به اصطلاح جهانی امروز تحویل گرفته و در خرمشهر انبار کرده بود به حدی که با جرأت می‌گفت "اگر ایرانی‌ها خرمشهر را بگیرند، کلید بصره را به آنها خواهم داد" اسارت 20 هزار عراقی نشان می دهد که شهر را پر از نظامیان عراقی کرده بود و لذا آزادی خرمشهر به تعبیر حضرت امام، کار خدا بود.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: اخیرا نامه‌ای مهم به آقای جهانگیری ارسال کردیم و از وضع نگهداری اثر بسیار گران سنگ «شهر یری» مشگین‌شهر گلایه کردیم و از وی خواستیم به مظور تبدیل شدن محوطه «شهر یری» به بزرگترین سایت موزه ایران و ثبت در فهرست میراث جهانی، اعتبار لازم را تامین کنند.

وی افزود: وی در جواب نامه خطاب به نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از او خواستند با هماهنگی رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، اعتبار مورد نیاز تامین و مشکل این اثر مهم تاریخی سریعا حل شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: ما از این جهت از اقدام عاجل معاون اول رئیس جمهور تشکر می‌کنیم و از مسئولان استان می‌خواهیم این دستور را به جد پیگری کنند.

وی در خصوص عدم تامین آب شرب قشلاقات اصلاندوز به شدت گلایه کرد.

امام جمعه اردبیل از کسبه و بازاریان خواست احترام مهمانان الهی را رعایت و از هرگونه اجحاف وگران فروشی در حق آنها خودداری کنند و گفت: در ماه رمضان هیچ اداره‌ای حق ندارد از بیت‌المال سفره افطاری باز کند.

عاملی از زحمات بسیار شایسته صدا و سیما در ایجاد فضای مقدماتی برای ورود به ماه مبارک رمضان تشکر کرد و افزود: از تمام کارمندان صدا و سیما که در طول ماه مبارک رمضان با برنامه‌های بسیار متنوع فضای معنوی و تربیتی و سازنده برای اهالی استان فراهم می‌کنند، تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار