پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
21. مرداد 1397 - 16:14   |   کد مطلب: 6601
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان از آغار ثبت نام داوطلبین تحصیل در این دانشگاه خبرداد و گفت: 70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای شغل شده‌اند.
داریوش لطیفی

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، داریوش لطیفی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به این که ثبت نام برای پذیرش دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال97 از روزهای آینده آغاز می‌شود اظهار داشت: 22 مرداد ماه زمان ثبت نام مقطع کاردانی و 29 مرداد ماه ثبت نام برای مقطع کارشناسی است که این ثبت‌نام‌ها از طریق سایت سنجش انجام می‌شود که در حال حاضر دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان اردبیل دارای 21 مرکز است که در 13 مرکز این دانشگاه پذیرش دانشجو انجام می‌شود.

وی با اشاره به این که یک سوم مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی دولتی و مابقی عمومی و خصوصی هستند گفت: در مقطع کاردانی 85 کد رشته محل و 62 رشته در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان وجود دارد که 7 رشته جدید نیز به این رشته‌ها اضافه می‌شود که در کتار کاردانی کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز با رشته‌های مختلف جذب دانشجو می‌کند که سه رشته جدید نیز به مقطع کارشناسی اضافه شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل گفت: 5 هزار و 260 نفر ظرفیت پذیرش دانشجو داریم و در حال حاضر 5 هزار دانشجو در 152 کد رشته محل و 107 رشته در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تحصیل می‌کنند که 868 نفر نیز این دانشگاه مدرس دارد.

لطیفی تصریح کرد: از زمان شروع به فعالیت مراکز جامع علمی کاربردی در استان اردبیل 22 هزار و 772 نفر از این دانشگاه فازغ‌التحصیل شده‌اند که طبق آمارهای به دست آمده 70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی دارای شغل شده‌اند.

وی بیان کرد: طرح اهدای رفاه کارت به دانشجویانی که نیاز مالی دارند توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی انجام می‌شود و از دیگر برنامه‌های این دانشگاه می‌توان به اعطای وام 50 میلیون تومانی با نرخ دو درصد برای راه‌اندازی شرکت‌های نوآوری اشاره کرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل گفت: براساس انجام هدفمند برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این دانشگاه 100 درصد مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان دارای اساسنامه هستند که این آمار در سطح کشور 90 درصد است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار