پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
بازی سایه روشن
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
14. آذر 1397 - 9:19   |   کد مطلب: 7031
مديركل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اردبیل:
روز دانشجو فرصتي براي بررسي هويت تاريخي دانشجويان است
مديركل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل با بیان اینکه روز دانشجو فرصتي براي بررسي هويت تاريخي دانشجويان است، گفت:جنبش دانشجویی ایران برخلاف سایر جنبش های دانشجویی در جهان، سه آرمان مهم استقلال طلبی، استکبار ستیزی و عدالت خواهی را دنبال می کند.

به گزارش خبرنگار ابصارخبر،سعيد حاجي محمدي مديركل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي اردبیل با بیان اینکه روز دانشجو فرصتی دوباره برای بررسی هویت تاریخی و رسالت ملی و دینی دانشجویان است، گفت: همه ساله با بزرگداشت این روز مهم تاریخی و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان دانشجو که در سال 1332 به شهادت رسیدند، با آرمانهای شهدا تجدید بیعت كنيم.

 وي افزود: جنبش دانشجویی ایران برخلاف سایر جنبش های دانشجویی سه آرمان مهم استقلال طلبی، استکبار ستیزی و عدالت خواهی را دارد که تحقق این آرمان های مقدس جز با « آگاهی از  راه و آگاهی از دشمن » امکان پذیر نیست؛ در غیر اینصورت همانگونه که تجربه های مکرر تاریخی نشان داده، جنبش از اهداف و آرمان های خویش منحرف و ابزاری برای استکبار جهانی و جریانات سیاسی قدرت طلب مبدل می شود.

حاجي محمدي گفت: لازم است دانشجو سیاسی بوده و از بینش و تحلیل سیاسی قوی و مشارکت سیاسی سازنده برخوردار باشد ولی از سیاست بازی و افتادن در دام جنجال های سیاسی  و جناحی بپرهیزد چنانکه یکی از شاخصه های بارز 16 آذر 1332، تشخیص و تحلیل درست و ایفای نقش صحیح جریان دانشجویی در راستای مصالح ملی در آن برهه از زمان بود.

مديركل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل در پایان سخنان خود تصریح کرد: در شرایط کنونی نیز دانشجو با سرلوحه قرار دادن آرمان های اسلامی و انقلابی خویش، وظیفه دانش پژوهی، تعمق، نو آوری علمی و تلاش در جهت اعتلای اقتصادی و فرهنگی را هرگز از منظر خویش دور نخواهد ساخت.

وي  افزود: مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان مطالب ارزشمند و ارزنده ای را به عنوان چراغ هدایت دانشجویان فرموده اند که با فصل الخطاب قرار دادن فرمایشات معظم له بسیاری از مشکلات فکری، سیاسی و فرهنگی دانشجویان قابل حل است.

حاجي محمدي در ادامه سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبري در این خصوص نیز اشاره کرد و گفت: در محیط دانشگاه، محیط دانشجویی نقد منصفانه و متقابلا نقدپذیری متواضعانه هر دو لازم است. جوان، آنهم دانشجو، در محیط علمی باید ذهنش و زبانش باز باشد، نقد کند؛ البته منصفانه باشد. نقد را با عیب جویی و با عصبانیت و با بهانه گیری نباید اشتباه کرد، اما نقادی باید کرد. در عین حال نقدپذیر هم باید بود.

وي افزود: توصیه بعدی، مساله خودسازی اعتقادی و علمی و اعتقادی و عملی است. آن نگاه اسلام به انسان را در خطاب فردی همیشه در نظر داشته باشید. خودتان را حفظ کنید. جاده ای که انسان را به خدا و نورانیت می رساند، جاده ترک محرمات و انجام واجبات است.

حاجي محمدي ادامه داد: توصیه بعدی مساله درس خواندن و پرداختن علمی است. حقیقتا درس بخوانید در جستجوی دانش باشید. دانش را فقط خواندن متن و فراگرفتن متون ندانید.

انتهای پیام/ج

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار