پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
کمک به سیل زدگان
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
21. خرداد 1398 - 9:35   |   کد مطلب: 7559
رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از پشت سر گذاشتن چهار دهه پرفراز و نشیب با صدور بیانیه مهمی شکست یاوه گویی های آمریکاییان را اعلام و از جوانان خواست تا ورود به میادین، کشور را در در همه ابعاد ملی و بین المللی به سمت پیشرفت و تعالی هدایت کنند.

به گزارش ابصارخبر، سجاد مهدوی کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی در تازه ترین یادداشت خود به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و نوشت:رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از پشت سر گذاشتن این چهار دهه پرفراز و نشیب و در مقابل یاوه گویی های آمریکاییان که می گفتند انقلاب اسلامی ایران به چهل سالگی نخواهد رسید و جشن کریسمس را در تهران برگزار خواهیم کرد با صدور بیانیه مهمی شکست این یاوه گویی های آمریکاییان را اعلام کرده و ضمن به رخ کشاندن پیشرفت‌ها و دستاورد های مهم چهل سال گذشته در صحنه‌های مختلف از جمله علمی فرهنگی نظامی سیاسی اجتماعی و نرم افزاری و غیره مسیر مشخص را برای گام دوم و ۴۰ سال آینده کشور ترسیم کرد.

جوانان باید با فکر و اندیشه خلاقانه و سرشار از امید و نشاط این بیانیه را به عنوان یک نسخه درمان برای کم و کاستی های گذشته قرار دهند.

مباحثی که لازم است جوانان به آن با فکر خلاقانه وارد شوند عبارت است از مباحث فرهنگی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و مبارزه با ناهنجاری های وارداتی و حفظ ارزش‌های ملی و دینی و قدرشناسی از بزرگان به‌خاطر رساندن این امانات گهربار به دست قشر جوان و ترویج و تبلیغ کودکان و نوجوانان به مسیر صحیح و قابل قبول می باشد و مباحث اقتصادی که اداره کشور در مسیر پرتلاطم مبارزه با استکبار جهانی و تلاطمات ویرانگر فشارها و حجمه های آن ها و نحوه مدیریت کشور در شرایط تحریم و تهدید و با بهره جستن از ظرفیت های داخلی و استعدادهای ملی می‌باشد و مباحث علمی دستیابی به پیشرفت های علمی با وجود سختی ها و دشواری های فراوان و باور به مغز ایرانی و استعداد ملی و امیدوار بودن به توانمندی جوانان و نخبگان داخلی و قطع امید از رفعت استکباری می باشد.

پیشرفت‌های نظامی و دفاعی لزوم شناخت دشمن و احساس اینکه همیشه با دشمن در حال جنگ هستیم نترسیدن از تهدیدات آنها و دل نبستن به وعده هایشان با حرکت به مسیری که احتیاج کشور را برآورده می‌کند و اختیار و امنیت را برای کشور به بار می‌آورد نفوذ منطقه‌ای و حرکت سیاسی حمایت همیشگی و همه جانبه از حرکت های مردمی مقاومت طلبانه و حرکت هایی که به مبارزه با استکبار جهانی می‌انجامد کمک به ملت‌های منطقه و ملتهای مظلوم در مبارزه با تروریست غربی و صهیونیستی و استکبار جهانی و دادرسی به ملت‌های در مشکل مانده ملت‌های مستقل و آزادی خواه و ... لازم است.

جوانان این مرز و بوم با فکر و ایده های جدیدی که تا به حال مطرح نشده است انتظارات رهبری را با بیانیه گام دوم براورده کرده و به پیشرفت کشور در همه حال کمک نمایند

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار