پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
ثبت نام خادمین شهدا
پانزدهمین جشنواره فعالیت های برتر علمی دانشجویان
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری ققنوس
25. مهر 1396 - 12:47   |   کد مطلب: 5454
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق از افتتاح شعبه انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در این دانشگاه خبرداد و گفت: با افتتاح این انجمن مطالعات ادبیات تطبیقی در استان نیز شروع می شود.
 انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در اردبیل

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، حبیب ابراهیم‌پور رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق در نشست افتتاح شعبه انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران که با حضور عضو هیئت مدیره انحمن ترویج زبان و ادب فارسی کشور در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، گفت: همزمان با تاسیس شعبه انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در استان، مطالعات ادبیات تطبیقی در استان نیز آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق از هر برنامه علمی و فرهنگی استقبال می‌کند،گفت: تقویت مسئولیت‌پذیری اجتماعی در کنار تحصیل از جمله اولویت های دانشگاه محقق است.

ابراهیم‌پور حمایت‌های رئیس دانشگاه از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را در سطح دانشگاه یادآور شد و گفت: حمایت از دانشجویان و اساتید فعال در حوزه‌های فرهنگی باعث ارتقای سرانه فعالیت‌های اجتماعی دانشگاه می شود.

زهرا دری عضو هیئت مدیره انجمن ترویج زبان و ادب فارسی نیز در این جلسه به بیان تاریخچه این انجمن پرداخت و گفت: تحکیم روابط علمی و تحقیقاتی بین استادان زبان و ادبیات فارسی در کنار دانش افزایی مدرسان زبان و ادبیات فارسی از جمله اهداف انجمن است.

عضو هیئت مدیره انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: با تأسیس این انجمن در دانشگاه در آینده نزدیک می توان شاهد برگزاری کارگاه‌های آموزشی و کنفرانس‌هایی علمی در راستای ترویج فرهنگ و ادب فارسی در اردبیل خواهیم بود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار